Trendy wnętrzarskie 2024

Trendy wnętrzarskie na 2024 rok

1. Nieregularne lustra, jak lustro Amo, to najmodniejszy trend.

Pojawia się wiele aranżacyjnych nowości, ale nie wszystko, co było na topie w ubiegłym roku i latach poprzednich, odchodzi do lamusa. Nadal bowiem w modzie są szlachetne, niestarzejące się szybko materiały, łagodne formy, praca ludzkich rąk oraz indywidualne podejście do projektowania wnętrz. Całkowicie passé natomiast wydają się nadmierna ekscentryczność i ostentacyjne bogactwo. Wygląda więc na to, że wyróżnikami modnych domów stanie się niebawem ponadczasowość i dyskretna elegancja.

linia

Obłości, zieleń i eleganckie dodatki podkreślają urok tego kąta, wyspa z hokerami z plecionką wiedeńską

2. Do aktualnych trendów należą obłości i ciepłe odcienie drewna. [Projekt: @hanna_pietras_architecs; ikona aparatu zdjęcia i stylizacja @followtheflow.studio /Instagram]

Ponadczasowe, spokojne wnętrze w stylu japandi.Na ścianie lustro Fusion Corrosi.

3. Szlachetne materiały to nieprzemijający trend! Na ścianie lustro Fusion Corrosi z dekoracyjnym dekorem z lustra postarzanego.

linia

Co skłania do takiego wniosku? Choćby to, że zapadła cisza nad proponowanym przed miesiącami stylu lat 70. z jego żywiołowością, energetyczną kolorystyką i psychodeliczną ornamentyką. Nie mówi się również o modnej w ubiegłym roku Barbiecore, czyli słodkiej aranżacji dla wiecznych dziewczynek ani o jej przeciwieństwie –mrocznej Dark Academia, która została zainspirowana gotyckimi wnętrzami zabytkowych dworów i bibliotek wiekowych uniwersytetów czy o innych powrotach do minionych epok. Jedynym wyjątkiem jest wzorowany na wystroju dawnych domów wiejskich styl rustykalny – jego sielski, pełen rodzinnego ciepła klimat nadal cieszy się ogromną popularnością. Generalnie jednak, zarówno nowe trendy, jak i te, które już znamy i kochamy, są mocno osadzone w nowoczesnej estetyce. Oto one:

linia

 

Quiet luxury

Trend ten, będący efektem niebywałej popularności serialu HBO „Sukcesja”, najpierw opanował wybiegi mody, a teraz wkracza do wnętrz. Dyskretny (w dosłownym tłumaczeniu: cichy) luksus jest daleki od ostentacji, a jego najistotniejszym wyróżnikiem jest jakość. Wszystkie użyte w tej aranżacji przedmioty powinny być ze szlachetnych, naturalnych materiałów i nie pochodzić z fabrycznej produkcji, ale z warsztatów rzemieślniczych. To właśnie one w znacznej mierze nadają prestiżowy charakter wnętrzu w tym stylu.

linia

elegacki hol, wykończony wysokiej jakości materiałami

4. Teraz luksus jest daleki od ostentacji. [ikona aparatu Projekt: @kristinabuskodesign /Instagram]

elegancka lazienka w stylu quiet luxury

5. Szykowną prostotę łazienki ożywia ciekawa forma lustra Roco Wide led. [ikona aparatu Projekt: @moogaa.studio /Instagram]

linia

Bardzo ważny w nim jest również komfort mieszkańców, a ten zapewniają ergonomiczne, perfekcyjnie wykonane i dopracowane w każdym szczególe meble o idealnie wyważonych proporcjach. Co do ich form, to nie ma ścisłych wskazówek. Z całą pewnością można jednak powiedzieć, że powinny nawiązywać do klasyki nowoczesnego wzornictwa, dzięki czemu nigdy się nie zestarzeją i zawsze będą wyglądać modnie. Zresztą ikony dwudziestowiecznego designu w aranżacji quiet luxury są jak najbardziej pożądane.

linia

 ikony dwudziestowiecznego designu

linia

Ikony designu idealnie pasujące do stylu quiet luxury: fotel Barcelona / Knoll (projekt: Ludwig Mies van der Rohe); lampa Pipistrello / Martinelli Luce (projekt: Gae Aulenti); stolik kawowy Noguchi / Vita (projekt: Isamu Noguchi)

linia

Dowolność panuje również w wyborze kolorystyki, z tym, że zbyt jaskrawa jest niedopuszczalna. Najbardziej odpowiednie są stonowane barwy – podkreślają luksusowy charakter wystroju, nadają mu walor ponadczasowości oraz stwarzają możliwość bezproblemowych zmian w przyszłości.

linia

Elegancki salon w stylu quiet luxury z lustrem Smuga nad sofą. GieraDesign

5. Kolejny przykład wnętrza w stylu quiet luxury. Jego dyskretna uroda zachwyca. Tak samo jak lustro Smuga.

linia

Jako że styl ten jest bliski założeniom minimalizmu, należy kierować się umiarem w doborze ornamentów i dodatków. Tu o nadmiernej dekoracyjności mowy być nie może. Żadnych wielobarwnych deseni ani mnóstwa bibelotów i pamiątek przywiezionych z egzotycznych podróży! Zamiast nich niech na tkaninach i materiałach wykończeniowych pojawią się zróżnicowane wzory fakturowe, na ścianach obrazy, grafiki i lustra, a na konsolach i stołach – wazon, świeczniki czy rzeźba. Niewiele, ale wszystkie przyciągające wzrok niezwykłą urodą, która tym bardziej rzuca się w oczy, im mniej jest rozpraszających uwagę wizualnych bodźców.

eleganckie wnętrze w stylu quiet luxury, na ścianie lustro Isle

6. Ciekawe formy, dopracowane szczegóły, komfort – to słowa klucze w aranżacji quiet luxury. W ten styl znakomicie wpisuje się lustro Isle Elong. [Projekt: @pocodesign /Instagram, wizualizacja: @visual_cgi]

luksusowa łaziena w stylu quiet luxury, wyko/nczona wysokiej jakości materiałami: kamień, drewno, duże lustro podswietlane led

7. Wydobywająca się zza lustra okrągłego podświetlanego poświata wydobywa fakturę ściany.
[ikona aparatu Projekt: @muud.in/Instagram]

linia

linia

 

Ciepły minimalizm

Zwany też obłym, wyraźnie się umacnia (pisaliśmy o nim już rok temu >) i także w tym roku dominuje we wnętrzarskiej modzie! Wyróżnikami tej przyjaznej odmiany minimalizmu są miękkie, zaokrąglone kształty mebli, dodatki o organicznych, płynnych i nieregularnych formach, zastępowanie wielobarwnych motywów dekoracyjnych wzorami fakturowymi, oszczędna ilość wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, tak by została zachowana równowaga między pustą a zagospodarowaną przestrzenią oraz nieskazitelny ład.

linia

Salon w bialo-beżowej kolorystyce z lustrem Obses o nieregularnym kształcie nad sofą. GieraDesign

8. Obły minimalizm nadal trzyma się mocno! Warto zwrócić uwagę na lustro Obses. Czy nie wygląda intrygująco?

linia

Ten miły dla oka, pogodny i harmonijny styl, umiejętnie łączący prostotę i funkcjonalność z komfortem i atrakcyjnym wyglądem, stwarza idealne warunki do wygodnego życia i dobrego wypoczynku. Nic więc dziwnego, że wciąż jest na topie, co zapewne się nie zmieni ani w przyszłym, ani w kolejnych sezonach.

Minimalistyczna, beżowo biała łazienka, obłe lustro Plama no.3 na tle ściany z wyraźną fakturą

9. Organiczny kształt lustra Plama 3 wydaje się stworzony do wnętrza minimalistycznego. [Projekt: Partycja Suszek-Rączkowska / Poco Design; ikona aparatu Yassen Hristov]

Minimalistyczne jasne wnętrze z ciekawym fotelem o organicznym kształcie

10. Nieregularne formy i beżowa kolorystyka są wyróżnikiem ciepłego minimalizmu. 
[ikona aparatu Projekt: Amin Elay /Behance.net]

 

linia

Lustra nieregularne GieraDesign

    Zobacz nasze lustra nieregularne >

linia

 

Indywidualizm

Ten utrzymujący się od kilku sezonów trend z założenia odrzuca aktualną modę, namawiając do urządzenia spersonalizowanego wnętrza, czyli takiego, które odzwierciedla osobowość mieszkańców i wyraźnie pokazuje, jakie mają upodobania i co jest im bliskie. Indywidualny wystrój siłą rzeczy nie może trzymać się jednego stylu i wypracowanych przez architektów sztywnych zasad aranżacyjnych, a to zbliża go do maksymalizmu. W nim bowiem wszystko jest dozwolone, na przykład użycie „gryzących się” barw, zestawianie mebli różniących się rodowodem, tworzenie kompozycji dekoracyjnych z przedmiotów o zupełnie odmiennym charakterze bądź sięganie po zabawne, nierzadko ocierające się o kicz meble i dekoracje w stylu funky.

linia

Kolorowa, oryginalna sypialnia z ciekawym tapicerowanym łóżkiem i wzorzystą tapetą

11. Trudno zaszufladkować wystrój tej sypialni. Nic dziwnego, bo została urządzona w bardzo indywidualnym stylu.
[ikona aparatu Projekt: @kristinabuskodesign /Instagram]

Łazienka z niezwykleoryginalna tapetą z nagimipostaciami, nad umywalką lustro Portal w złotej ramce

12. Fototapety ze zdjęciami dawnych fresków nadają niezwykły charakter tej łazience. Uwagę zwraca też wiszące nad umywalką lustro Portal. [ikona aparatu @ann.living /Instagram]

linia

linia

Indywidualizm nie musi oczywiście oznaczać kolorystycznego i stylizacyjnego chaosu. W tym pojęciu jest także miejsce na projektową poprawność, z tym że koniecznie doprawioną sporą szczyptą oryginalności. To zresztą najbezpieczniejszy sposób na nadanie aranżacji wyjątkowego i bardzo osobistego charakteru, ale dalekiego od męczącej krzykliwości.

linia

Mieszkanie w Gdańsku z widokiem na Motławę. Sufit wprzedpokoju wykończono oryginalną tapetą wyglądającą jak tafla wody. Projekt Mesa Studio, zdjęcia Kroniki.pl

13. W mieszkaniu z widokiem na Motławę i gdańską marinę chciano nawiązać wystrojem do otoczenia – sufit w przedpokoju wykończono oryginalną tapetą wyglądającą niczym tafla wody. [Projekt: @mesa_studio_; ikona aparatu @kroniki /Instagram]

linia

 

 

oryginalne murale murale Mikolaja Rejsa w nietypowym mieszkaniu w krakowskiej kamienicy 

14-15. Inspiracją dla tego projektu były istniejące murale Mikołaja Rejsa (@mikolaj_rejs /Instagram), odkryta cegła i piękna klatka schodowa kamienicy z witrażami i żeliwnymi balustradami. Oryginalny wystrój tego mieszkania pod wynajem w Krakowie (miejsca.co) to znakomity przykład wnętrz urządzonych w indywidualnym stylu.
[Projekt: @spoiwostudio; ikona aparatu@kroniki /Instagram]

Oryginalnie, eklektycznie urządzone mieszkanie w krakowskiej kamienicy, ceglana ściana, tapeta na suficie na , czarno-białepłytki na fragmencie ściany

linia

 

Biofilia

Manifestowana w aranżacji miłość do przyrody to nie chwilowa moda, ale trwałe zjawisko. Objawia się głównie otaczaniem się roślinami, zaspokajając tym samym potrzebę obcowania mieszkańców miast z naturą i poprawiając ich samopoczucie oraz inspirowaniem się jej nieregularnością i niedoskonałością, co najlepiej widać w przywodzących na myśl krajobrazy pustynne, kory drzew czy struktury skał fakturach materiałów.

linia

nieregularne lustro Plama no.1 zawieszone w pionie, obok duży kwietnik na domowe rośliny

16. Rośliny tworzą w pomieszczeniach przyjazny mieszkańcom klimat. Na ścianie organiczne w formie lustro Plama no. 1.
[ikona aparatu Yassen Hristov]

 

 

W niezwykłej łazience  @milalook_ znalazło się miejsce na duże rośliny

17. Rośliny, nieregularne faktury, kolorystyka – w wykończeniu tej łazienki z pewnością inspirowano się naturą. W jej wystrój świetnie wpisuje się lustro Ambient w czarnej ramie.
[ikona aparatu @milalook_ /Instagram]

linia

Nowoczesna łazienka w odcieniach brązu, naścianie kamień, szafka z drewna z widoczną fakturą, lustro w nieregularnej białej ramieBanda - GieraDesign

18. Z nieregularnymi smugami na ścianie i wyraźnie usłojonym drewnem świetnie komponuje się lustro Banda białe.

linia

Ale nie tylko. To również bardziej świadomy wybór elementów wyposażenia wnętrz, jak rezygnacja ze sztucznych włókien i tworzyw (chyba że pochodzą z recyklingu) oraz z produkowanej masowo w zanieczyszczających środowisko fabrykach tandety na rzecz trwałych, dobrej jakości wyrobów z naturalnych materiałów, które są wykonywane tradycyjnymi metodami w warsztatach rzemieślniczych.

W tym trendzie mieści się również przedłużanie życia przedmiotom zamiast kupowania nowych, między innymi poddawanie zużytych mebli renowacji czy przerabianie rzeczy zniszczonych albo niepotrzebnych w coś przydatnego. Krótko mówiąc, wciąż najbardziej pożądane jest wszystko, co powstaje bez szkody dla przyrody i jej nie zaśmieca.

linia

ręcznie robione mosiężne uchwyty PapDeco

19. Ręcznie wykonywane mosiężne uchwyty PapDeco . [ikona aparatu @papdeco, projekt wnętrza: @fajnochalupastudioprojektowe /Instagram]

lustro Hoko na mosięznym zawiesiu - ponadczasowy design

20. Lustro Hoko na mosiężnym zawiesiu to ponadczasowy model opierający się przemijającym trendom

Ręcznie robione oryginalne szklane wazony autorstwa Justyny Ratasiewicz

21. Ręcznie robione szklane dekoracje Justyny Ratasiewicz to unikatowe produkty do wnętrz. [ikona aparatu @ratas_szklo /Instagram]

linia

 

Żywa, pogodna kolorystyka

Instytutu Pantone ogłosił kolorem roku odcień Peach Fuzz (w tłumaczeniu brzoskwiniowy puch). To jasnopomarańczowy z kroplą różu i beżu – ciepły i delikatny. Świetne komponuje się z kremową bielą i innymi pastelami, ale tworzy też tak samo udane, choć bardziej wyraziste zestawienia z zielenią, fioletami, błękitem czy dawno niewidzianym we wnętrzach, a teraz coraz częściej pojawiającym się żółtym.

linia

Łazienka w kolore peach fuzz, nadumywalką lustro Portal w złotej ramie

22. Odcień Peach Fuzz jest wyrazisty, ale niejaskrawy. Ładnie komponuje się ze złotem (np. lustrem w złotej ramie)

linia

Kuchnia w modnych odcieniach peach fuz i błękitu

23. Kolor roku 2024 Pantone, czyli Peach Fuzz i jasny błękit tworzą atrakcyjne, łagodnie działające zestawienie.
[Projekt: @wojtyczka.pracowniaprojektowa; ikona aparatu @moodautors /Instagram  ]

Łazienka z niezwykle oryginalna łazienka z kolorową wzorzystą tapetą i efektownym lustrem podświetlanym Plama no.5 Led

24. Peach Fuzz i zieleń to wyrazista i efektowna kompozycja kolorystyczna. Na ścianie lustro Plama no. 5 led
[ikona aparatu Projekt: @nake_design /Instagram]

linia

Nieco innego zdania co do modnych kolorów są natomiast projektanci wnętrz. Oni uważają, że rok 2024 upłynie pod znakiem brązów w wielu odcieniach, od rdzawych, przez czekoladowe, po ciemnobrunatne. Proponują ożywić je akcentami barw kamieni szlachetnych, takich jak turkusowy, szafirowy, ametystowy czy rubinowy, w efekcie czego powstanie aranżacja atrakcyjna dla oka i bardzo elegancka.

linia

Łazienka w modnych odcieniach brązu, nad szafką umywalkową z lamelamizawisło lustroo podświetlane o organicznym kształcie Plama no.1 Led / GieraDesign

25. „Brudny” brąz i szarość świetnie ze sobą współgrają. Tę nieco smutną kolorystykę można rozjaśniono powierzchniami odbijającymi światło – akcentami miedzi i lustrem Plama no. 1 led.
[Projekt: Partycja Suszek-Rączkowska /Poco Design; ikona aparatu Yassen Hristov]

sypialnia w modnych brazach, w różnych odcieniach, od rdzawych, przez czekoladowe, po ciemnobrunatne

26. Rudy i czekoladowy brąz plus miedź kreują nastrojowe, przytulne wnętrze.
[Projekt: Agnieszka Kułakowska / understudio.pl; ikona aparatu Joanna Jaroszek]

linia

Ciemne czerwienie, takie jak wiśniowy, bordowy czy szkarłatny, również zapowiadają się na tegoroczny hit. Wszystkie te odcienie znakomicie skomponują się z będącymi do niedawna na fali i w związku z tym obecnymi w wielu domach jasnymi beżami i szarościami. Tak więc sięgnięcie po nie to prosty sposób na dodanie neutralnym wnętrzom większej wyrazistości oraz modnego sznytu.

Fronty kuchennych szafek w kolorze wina i ciemnej butelkowej zieleni tworzą eleganckie zestawienie

27. Bordowa czerwień dobrze czuje się w towarzystwie zszarzałego beżu i butelkowej zieleni. [ikona aparatu Projekt: @braunstudio.design /Instagram]

linia

Różne odcienie czerwni aż po kolor bordowy tworzy elegancki ale i przytulny klimat sypialni

28.  Tę sypialnię zaaranżowano w palecie złamanych czerwieni, stłumionego różu i beżu. To bardzo wyrafinowana paleta barw. [Projekt: Agnieszka Kułakowska / understudio.pl; ikona aparatu Joanna Jaroszek]

Szara łazienka ożywiona bordowymi akcentami wpostaci kolorowej umywalki, płytek na fragmentach ścian i bordowego sufitu, na ścianie lustro Ambient Slim w czarnej ramie

29. Akcenty różu wpadającego w fiolet ożywiają biało-szarą kolorystykę łazienki i decydują o jej atrakcyjności. Na ścianie lustro Ambient Slim.

linia

 

Srebrny metal

Srebro powróciło w wielkim stylu, detronizując niepodzielnie królujące dotąd złoto. Skromniejsze od niego i chłodniejsze, ale nie mniej dekoracyjne. Pod wieloma względami metal szary ma nawet przewagę nad żółtym. Głównie dlatego, że pasuje do wielu stylów, a zwłaszcza do tych, w których nie ma miejsca na epatowanie bogactwem, a właśnie takie teraz dominują. Innym jego istotnym walorem jest to, że znakomicie wygląda w towarzystwie wszystkich kolorów, zarówno neutralnych, jak i jaskrawych. Tym pierwszym dodaje wyrazistości, a tym drugim obniża temperaturę, dzięki czemu wydają się łagodniejsze i, co za tym idzie, lepiej tolerowane.

linia

Stalowe fronty szafek - jeden z najmodniejszych trendów

30. Srebrny metal o lustrzanym połysku to obecnie bardzo silny trend. W tym projekcie w formie efektownych frontów kuchennych.
[ikona aparatu Projekt: @aldonabanasiuk_architekt /Instagram] 

linia

Chrom, stal albo aluminium – co wybrać? Bez różnicy. Ważne, żeby lśnił niczym rtęć, bo metal o lustrzano połyskującej powierzchni jest w tym roku najmodniejszy! Z niego mogą być sprzęty i akcesoria kuchenne czy łazienkowe, elementy mebli, a także oprawy lamp oraz ozdobne dodatki, jak ramy obrazów, wazony czy figurki. Rozświetlą wnętrze i je uatrakcyjnią, ale nie wywołają pałacowego efektu. I właśnie o to chodzi!

Srebrne, połyskujące półki Rivet Frama

31. Srebrne, połyskujące półki to nie tylko praktyczny element tej kuchni, ale także dekoracyjny. [ikona aparatu framacph.com]

Regał z elementami chromowanymi TamoBow system

32. Efektowny regał z chromowanymi elementami. 
[Regał BOW system ikona aparatu tamo.design]

linia

 stolik ze stali nierdzewnej, modny trend 2024

33. Nawet niewielki srebrny dodatek, np. stolik ze stali nierdzewnej, nada wnętrzu modnego sznytu. [ikona aparatu stolik / Kristina Dam Studio; andlight.pl] 

linia

 

Niezwykłe lustra

Wiszące na ścianach lustra zawsze służyły celom zarówno praktycznym, jak i estetycznym – zdobiły pomieszczenia, rozjaśniały je i optycznie powiększały. I te funkcje oczywiście nadal pełnią. Jednak w tym roku mają też do odegrania inną rolę, porównywalną do roli dzieł sztuki, tzn. ich zadaniem staje się skupianie na sobie uwagi, wywoływanie emocji, a nawet prowokowanie do poszukiwania ukrytych znaczeń. Stąd ich efektowne, najczęściej nieregularne, wręcz rzeźbiarskie kształty i intrygujące detale.

linia

Nowoczesna marmurowa łazienka z nieregularnym lustrem Plama no.1 tworzącym niezwykle dekoracyjny efekt na ścianie

34. Niezwykły kształt lustra Plama no. 1 Led i wydobywająca się zza niego poświata stają się istotną ozdobą łazienki.
[ikona aparatu Projekt @dobry.uklad /Instagram]

Lustro Cosmic Neptun z nadrukowanym opartowym wzorem, który powoduje ciekawy efekt interferencji

35. Czy to przedmiot użytkowy, czy dzieło sztuki? Najmodniejsze lustra, tak jak lustro Neptun, mają odgrywać obydwie te role. [Projekt: Studio Szpunar dla GieraDesign]

linia

linia

W tę tendencję znakomicie wpisują się nasze nowości, jak choćby kolekcja luster Amore z modelami Libido, Amo i Obses. Ich falujące, zmysłowe formy, sprawiające wrażenie niespokojnego ruchu, przywodzą na myśli miłosny uścisk, czułość i bliskość, ale także wyraźnie zaznaczoną odrębność, jak to bywa w udanym związku dwojga ludzi.

linia

Elegancki ponadczasowy salon w jasnych kolorach,nad kominkiem nieregularne lustro Obses. GieraDesign

36. Lustro Obses przykuwa wzrok i skłania do interpretacji niczym płaskorzeźba.

linia

Organiczne lustroo oLibido w wersji brązowej nad kanapą w jasnym salonie

37. Nieregularne falujące kształty lustra Libido wprowadzają do aranżacji lekkość i miękkość. 

Łazienka w odcieniach zieleni i akcentami fioletu, z modną podłogą w kratkę i oryginalnym półokrąłym lustrem Pico GieraDesignw bialo-beżowej kolorystyce z lustrem Obses o nieregularnym kształcie nad sofą. GieraDesign

38. Modne lustro niekoniecznie musi mieć nieregularną formę. Może mieć też kształt geometryczny, ale nietypowy, tak jak lustro Pico Led.

linia

Model Banda natomiast, składający się z lustrzanej tafli o płynnej formie i naklejonej na nią czarnej, metalowej obręczy, wydaje się unosić w przestrzeni niczym portal do innego wymiaru. W równym stopniu zaskakuje oryginalnością i skłania do interpretacji.

linia

Banda - okrągłe lustro w nieregularnej ramie wygląda zjawiskowo w minimalistycznie urządzonej łazience

 

 

metalowa rama lustra podświetlanego Banda.GieraDesigna 

39. Lustro Banda z racji swej budowy sprawia wrażenie, że jest w przeczącym grawitacji ruchu, co zachwyca i intryguje.

linia

 

Podsumowanie

Po analizie tego, co aktualnie dzieje się we wnętrzarstwie, nasuwa się optymistyczny wniosek: rewolucji nie widać! Wiele bowiem dobrze znanych stylów wciąż jest na topie. Należy do nich, oprócz tych omówionych wyżej, także mid-century modern, który odwołuje się uważanego za doskonałe wzornictwa z połowy ubiegłego wieku, a także wyjątkowo udana mieszanka estetyki japońskiej i skandynawskiej czyli japandi, oraz chwalący niedoskonałość wabi sabi.

To, że tak dużo trendów z minionego i poprzednich sezonów nie zniknęło w mrokach dziejów, ale wciąż trwa, niezbicie dowodzi, że przyjazne mieszkańcom, proste, ale efektowne aranżacje nie przemijają szybko i cieszą oko długie lata. Zresztą, zawsze można je nieco zmodernizować, zmieniając kolorystykę czy dodając coś supermodnego, jak np. niezwykłe lustro!

linia

linia

Linia szara

ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć oraz wszelkich treści tego serwisu bez zgody GD Aleksandra Giera. Zabrania się kopiowania i sprzedaży wzorów luster.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium