Red Dot 2020 dla lustra Scandi DUO!

Red Dot 2020 dla GieraDesign za lustro Scandi DUO!


Zdobyliśmy Oskara designu! Jedną ze słynnych „czerwonych kropek” – nagrodę Red Dot Award: Product Design otrzymało w tym roku nasze lustro z systemem obrotowym Scandi DUO! Projekt Wioletta Cielemęcka, Michał Giera, Aleksandra Giera.

Z ogromną nadzieją, ale i niepewnością zgłosiliśmy lustro Scandi DUO do konkursu, bowiem konkurencja jest w nim naprawdę ogromna. W tym roku było ponad 6500 zgłoszeń z aż 60 krajów, a autorami wielu projektów są światowej sławy designerzy. Jednak jury doceniło nasze lustro za jego wzornictwo i wyjątkową funkcjonalność. Jesteśmy niezwykle dumni, gdyż jest to najbardziej renomowany na świecie konkurs w dziedzinie designu i najbardziej prestiżowa nagroda w dorobku naszej firmy. 

 

Nagroda Red Dot 2020 dla lustra Scandi DUO

Kreska oddzielająca

Czym jest Red Dot Award?

Międzynarodowy konkurs Red Dot, nazywany też Oscarami designu, uważany jest za najbardziej renomowany konkurs w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Nagrodę przyznaje Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen (Niemcy). Początki konkursu sięgają 1955 roku, kiedy to jury zebrało się po raz pierwszy, aby ocenić najlepsze projekty tamtych czasów. Nazwa i marka nagrody zostały opracowane w latach 90. przez dyrektora generalnego Red Dot profesora dr Petera Zeca. 

Obecnie, co roku do konkursu zgłasza się kilka tysięcy chętnych. Jury złożone jest z wybitnych ekspertów designu z całego świata. Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrego designu i innowacji” jury ocenia zgłoszenia i przyznaje „czerwoną kropkę” produktom, które przekonują ich wysokiej klasy designem i jakością wykonania. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie komunikacji oraz projekt koncepcyjny.

Nagroda Red Dot od lat stanowi gwarancję najwyższej jakości produktów i najlepszego wzornictwa. Nagrodzone projekty prezentowane są przez rok w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zachęcamy do odwiedzenia tej wystawy. Więcej informacji: www.red-dot.org

Kreska oddzielająca

Lustro Scandi DUO Red Dot Winner 2020

Scandi DUO to podwójne lustro łazienkowe z mechanizmem obrotowym, które można płynnie dopasowywać do wzrostu domowników. Unikatowy, autorski system obrotowy umożliwia takie ustawianie lustra, aby było wygodne w użytkowaniu przez wszystkich domowników, bez względu na wzrost. Jest szczególnie funkcjonalne dla rodziny z dziećmi. Małe dziecko bez problemu opuści lustro w dół, a wysoki mężczyzna może podnieść je do góry, aby wygodnie przejrzeć się przy goleniu. Lustro świetnie sprawdzi się również w hotelach i lokalach użytkowych.

Nagroda Red Dot 2020 dla lustra Scandi DUO

Oprócz niezwykłej funkcjonalności, lustro Scandi DUO odznacza się eleganckim, wpisującym się w trendy wzornictwem oraz wysoką jakością wykonania. Ramki wykonane są z wodoodpornej płyty MDF lakierowanej dwuskładnikowym lakierem poliuretanowym, połączone aluminiowym łącznikiem.

Autorami projektu lustra Scandi DUO są: Wioletta Cielemęcka, Michał Giera i Aleksandra Giera.

Wioletta Cielemęcka, Michał Giera i Aleksandra Giera - polscy zdobywcy Red Dot Award 2020

Kreska oddzielająca

Red Dot 2020 to nie pierwsza nagroda dla lustra Scandi DUO. Zostało ono wielokrotnie docenione również przez polskich ekspertów branży wnętrzarskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego i media.

Lustro Scandi DUO zdobyło już wcześniej nagrody Must Have, Łazienka wybór roku, Zaprojektowane po ludzku, jest także finalistą konkursu Dobry Wzór 2019. Grono niezależnych, międzynarodowych ekspertów konkursu Red Dot swoim uznaniem potwierdziło jakość i innowacyjność naszego produktu. Dla nas to niezwykłe wyróżnienie i ogromny sukces. 

Nagrody dla lustra Scandi DUO

Kreska oddzielająca

Film prezentujący nagrodzone Lustro Scandi DUO

 

zakończenie tła

 

ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć oraz wszelkich treści tego serwisu bez zgody GieraDesign. Zabrania się kopiowania i sprzedaży wzorów luster.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium