27 pomysłów na lustro łazienkowe półokrągłe

27 pomysłów na lustro łazienkowe półokrągłe

linia

Zastosowanie półokrągłego lustra w łazience to ostatnio bardzo widoczny trend. Takie rozwiązanie pojawia się w wielu projektach. Nic dziwnego, jest niezwykle efektowne i dekoracyjne. A sposobów na lustro łazienkowe półokrągłe jest tyle, że można je bez problemu wpasować niemal w każde wnętrze. Zobacz nasz wybór pięknych, inspirujących aranżacji!

Duże lustro półokrągłe LED – zawieszone w pionie powiększy optycznie łazienkę i wprowadzi nastrojowy klimat.

Dużych rozmiarów lustro półokrągłe led zamontowane w pionie (najczęściej za szafką pod umywalką lub umywalką wolnostojącą) to ostatnio niezwykle modne rozwiązanie. Takie lustro w łazience jest nie tylko praktyczne (zarówno niska jak i wysoka osoba nie będzie miała problemu się przejrzeć) ale przy okazji sprawia, że nawet małe pomieszczenie wygląda na dużo przestronniejsze. Jeśli wybierzesz lustro podświetlane led z bezdotykowym regulatorem jasności będziesz mieć możliwość sterowania natężeniem światła i kreowania nastrojowego oświetlenia w łazience. Rano mocniejsze podświetlenie gdy potrzebujesz się dobrze przejrzeć, a wieczorna kąpiel czy prysznic przy nieco przytłumionym świetle ;)

 

Lustro półokrągłe podświetlane w łazience utrzymanej w ciemnej kolorystyce.

1. Lustro półokrągłe podświetlane fantastycznie wygląda w łazience utrzymanej w ciemnej kolorystyce. Wydobywające się zza lustra światło podkreśla fakturę drobnych płytek. Projekt: @razoo_design / instagram

 

Lustro półokragłe podświetlane w łazience utrzymanej w beżowej kolorystyce.

2. Lustro podświetlane półokrągłe bez ramy samo w sobie ma bardzo minimalistyczną formę, bardzo dobrze więc komponuje się z wszelkimi wzorami. Płytki z wyrazistą fakturą są dla niego doskonałym tłem. Projekt: @poziom3._ / instagram

 

Lustro połowa koła w nieco mniejszym rozmiarze to ciekawa alternatywa dla klasycznych kształtów.

Połowa koła może być świetną opcją zamiast popularnego lustra okrągłego. Taki kształt bardzo dobrze się sprawdzi jako lustro łazienkowe nad jedną umywalką. Podświetlane lustro w formie półkola, bez żadnej ramy, jest bardzo minimalistyczne, świetnie wygląda więc w nowoczesnych wnętrzach. Ale i w klasycznych łazienkach będzie piękną dekoracją, nie konkurującą z innymi elementami wnętrza, np. marmurem, czy eleganckimi dodatkami.

Lustro podświetlane półokragłe w łazience z marmurem.

3. W łazience z marmurem na ścianach i podłodze zamiast lustra w ozdobnej ramie świetnie sprawdzi się minimalistyczne półkole, nie będzie konkurowało z pięknym wzorem marmuru, za to dzięki dekoracyjnemu podświetleniu jeszcze wydobędzie jego piękno.
Projekt: @mm_studio_projektowe / instagram

linia

Przeczytaj również:
Hot trend: marmurowa łazienka

linia

Lustro podświetlane led połowa koła w łazience z marmurem

 

Narożna łazienka w marmurze rozświetlona lustrem półokragłym podświetlanym led.

linia

4. Półokrągłe podświetlane lustro to ponadczasowy model, który z pewnością oprze się szybko przemijającym trendom.
Projekt: Agnieszka Szalbierz /Szalbierz Design; wizualizacja: Anna Wójcik

linia

Lustro półokragłe Dimidium nad umywalką.

5. Ciekawy pomysł: użytkowe lustro półokrągłe zawieszone nad umywalką, a obok niego ściana wyklejona lustrem o miedzianym odcieniu pełniącym tu funkcję dekoracyjną. Projekt: @manustudio_interiors / instagram

 

Lustro Dimidium na tle tapety w kwiaty.

6. Lustro podświetlane Dimidium połowa koła na tle pięknej tapety. Projekt: @pracownia_gill_wnetrza / instagram

linia

Mniej niż pół koła. Wąskie lustro półokrągłe doskonale sprawdzi się tam, gdzie jest naprawdę mało miejsca.

Gdy nie mamy nad umywalką zbyt wiele miejsca (ograniczają nas ściany, oświetlenie czy inne elementy wyposażenia), a chcemy jednak coś mniej standardowego niż podłużne prostokątne lustro, dobrym rozwiązaniem będzie właśnie wąski „kawałek” koła. Mimo ograniczonej powierzchni możemy uzyskać całkiem dużą taflę lustra i do tego efektownie wyglądającą (szczególnie gdy wybierzemy opcję z podświetleniem led).

Lustro Diterti 1/3 koła podświetlane w łazience.

7. Przy takim układzie pomieszczenia mogłoby się zmieścić tylko niewielkie lustro okrągłe lub podłużne prostokątne. Zamiast tego zastosowano wąskie, ale za to bardzo wysokie, lustro Diterti LED o proporcji 1/3 koła, które daje tu spektakularny efekt.

Wąskie połokragłe lustro w małej łazience.

8. Wąskie półokrągłe lustro można wpasować nawet w naprawdę bardzo małą przestrzeń.
Projekt: @ideabymag / instagram

Półokragłe lustro z podświetleniem led to idealny dodatek do łazienki w czerni.

9. Jak dodac blasku malutkiej, ciemnej toalecie? Wieszając półokrągłe lustro w podświetleniem led.
Projekt: @ideabymag / instagram

 

linia

Lustro półokragłe pomiędzy ścianą a dekoracyjną lampą.

10. Wąskie lustro łazienkowe półokrągłe idealnie wkomponowało się między słup a dekoracyjną lampę i sztukaterie na ścianie.
Projekt: Archistan Interiors - Malgosia Stan-Zielinski / instagram

linia

Nieco ścięte koło – taki kształt lustra pozwoli lepiej wykorzystać ograniczoną przestrzeń.

Gdy troszeczkę brakuje miejsca na lustro okrągłe nie jesteśmy wcale skazani na zwierciadło prostokątne. Lustro ścięte koło będzie tu intrygującym rozwiązaniem. Można je „przykleić” prostą krawędzią do ściany (uzyskamy fajny efekt głębi) lub zlicować z linią płytek czy półki. W wersji z podświetleniem będzie wyglądało niczym zachodzące na horyzoncie słońce ;)

Lustro okragłe ze lekko ściętym bokiem to niekidy najlepsze rozwiązanie aby wykrzystać niewielką przestrzeń w łazience.

11. Umywalka umiejscowiona blisko ściany oraz zabudowa stelaża wc mocno ograniczały miejsce na klasyczne lustro. Za to przycięte koło wpasowało się tu doskonale. Projekt: @namiaremieszkania / instagram

 

Półokrągłe lustro Tagli świetnie wydobywa fakturę betonowych płytek.

12. Lustro Tagli LED – ścięte od dołu koło spasowane z linią płytek wygląda intrygującą, a podświetlenie podkreśla fakturę betonowej ściany.

 Lustro Tagli w kształcie 3/4 koła w jasnej łazience.

13. Ten projekt jest dowodem na to, że lustro w kształcie 3/4 koła to świetny sposób na efektywne wykorzystanie wąskiej przestrzeni. Projekt: @kaza_concept / instagram

Duże lustro półokrągłe zawieszone w poziomie – doskonała opcja do łazienki z dwiema umywalkami

Dwa lustra lub jedno duże (okrągłe lub prostokątne) to najczęściej stosowane rozwiązania gdy w łazience jest szafka z dwiema umywalkami. Ciekawą alternatywą może być tu duże lustro półokrągłe zawieszone w poziomie. Bardzo efektywnie wykorzystamy przestrzeń – uzyskamy naprawdę dużą powierzchnię zwierciadła, która zapewni wygodę dwóm osobom jednocześnie korzystającym z łazienki, a przy okazji wygląda lustro ciekawie i efektowne.

Nad podwójną szafką umywalkową podświetlane lustro półokragłe wygląda niczym zachodzące słońce.

14. Nad podwójną szafkę podumywalkową najlepiej zastosowac lustro półokrągłe nieco większe niż pół koła, tak aby w pionie sięgało dosyć wysoko i umożliwiało przeglądanie sie zarówno niskim jak i wysokim domownikom. Projekt: @muna_architects / instagram

 

Lustro półokrągłe nad podwójną umywalką | GieraDesign

15. Lustro półokrągłe 180 cm jest wprost stworzone nad szafki z dwiema umywalkami.

linia

Lustro półokrągłe w ramie – można je pięknie skomponować z łazienkowymi dodatkami w tym samym kolorze.

Kolor ramy lustra często dobiera się pod kolor armatury czy innych dodatków łazienkowych. Obecnie prym wiodą czarne i złote dodatki do łazienki. Czemu więc nie zdecydować się na lustro łazienkowe półokrągłe w złotej lub czarnej ramie? Złote lustro świetnie pasuje nie tylko do wnętrz klasycznych i glamour, w nieco sielskim klimacie również odnajdzie się doskonale.

Półokrągłe podświetlane lustro w złotej ramie to elegancki dodatek do łazienki wykończonej ciemnym marmurem.

16. Ciemne płytki marmurowe, złota armatura, lampa i lustro w złotej ramie to bardzo eleganckie zestawienie.
Projekt: @ideabymag / instagram.

linia

Czarna rama to ponadczasowa klasyka. Lustro półokrągłe czarne bez problemu zaaranżujemy zarówno w klasycznych jak i nowoczesnych, minimalistycznych łazienkach. Modne wnętrza japandi czy w stylu modern farmhouse to również miejsca, gdzie można zdecydować się na takie zwierciadło, szczególnie jeśli zestawimy je z innymi czarnymi dodatkami.

Lustro półokragłe w czarnej ramie, Portal Wide od GieraDesign

Lustro półokragłe w klasycznej czarnej ramie w łazience w stylu retro.

linia

17. Lustro Portal Wide półokrągłe czarne w łazience w stylu modern farmhouse. ikona aparatu @dom_na_wzgorzach / instagram

 

Półowalne czarne podświetlane lustro Portal pięknie rozświetla wnękę nad umywalką

18. Półowalne czarne podświetlane lustro Portal optymalnie wykorzystuje miejsce nad umywalką, a przy okazji pięknie rozświetla tę nowoczesną łazienkę. Projekt: @kaza_concept / instagram.

linia

Kompozycja z dwóch półokrągłych luster – nietypowy, a jakże efektowny pomył na łazienkę

Szukasz niebanalnego pomysłu na lustro w łazience? Zobacz jakie kompozycje można stworzyć z luster półokrągłych zestawiając połówki koła razem, czy wieszając je na różnych wysokościach. Z gotowych luster możesz stworzyć swoją własną, unikalną dekorację wnętrza.

Niebanalny pomysł na zawieszenie lustra nad umywalką to niesymetryczne zestawienie dwóch półokrągłych luster.

19. Zamiast lustra okrągłego dwie połówki koła nieco różniące się wielkością - czyż nie jest to efektowny pomysł?
Projekt: @wzstudio / instagram

Dwa podświetlane lustra półokrągłe w toalecie: mniejsze nad umywalką, większe jako dekoracyjne.

20. Pomysł na toaletę z efektem WOW – dwa podświetlane lustra półokrągłe: mniejsze jako użytkowe nad umywalką, większe jako dekoracyjne. Projekt: @dobry.uklad / instagram

Minimalistyczna łazienka z artystycznie zawieszonymi lustrami półokrągłymi.

21. Minimalistyczna łazienka ze szczyptą artyzmu – asymetryczną kompozycją z dwóch luster półokrągłych.
Projekt: @dg_projekty / instagram

linia

linia

Dekoracyjne lustro półokrągłe Luna w łazience.

Awangardowe lustro Luna z podświetleniem LED, inspirowane wyglądem księżyca w różnych jego fazach i pozycjach na niebie, może być również zastosowane w łazience. Półokrągła srebrna część lustra jest wystarczająca by się przejrzeć, a mniejsza – dekoracyjna, wprowadza do wnętrza mocny akcent graficzny. Na zdjęciu wersja czarna, ale możesz zamówić również lustro Luna wersji zielonej, złotej, niebieskiej czy różowej.
Tajemniczy blask wyłaniający się zza lustra tworzy w łazience niezwykły nastrój. Dzięki opcji bezdotykowego regulatora jasności można kształtować natężenie światła.

Dekoracyjne lustro półokrągłe z czarnym półkolem to

22. Czarny dekor półokrągłego lustra Luna doskonale komponuje się z innymi czarnymi elementami wystroju tej łazienki.
Projekt: Biuro Projektowe Miśkiewicz Design @miskiewiczdesign oraz Natalia Grzywacz; wizualizacje @viikuna_studio / instagram

Lustro półokrągłe na wymiar – najlepszy wybór, gdy potrzebujesz indywidualnego rozwiązania.

Łazienka pod skosem, mało miejsca, inne elementy wyposażenia utrudniające zawieszenie gotowego lustra – czasem konieczne są indywidualne rozwiązania. Wtedy najlepiej zamówić lustro na wymiar. I nie musi ono być wcale prostokątem czy wielobokiem. Nietypowe lustro półokrągłe, w formie np. przyciętego z dwóch stron koła, może być niezwykle efektowną dekoracją łazienki – zobacz przykłady poniżej. Takie półokrągłe lustro na wymiar (zarówno w opcji z podświetleniem LED, jak i bez) możesz zamówić u nas.

Półokrągłe lustro na indywidualny wymiar to świetne rozwiązanie na poddasze.

23. Lustro półokrągłe na wymiar to naprawdę świetne rozwiązanie do łazienki na poddaszu.
Projekt: @ideabymag / instagram

Indywidualne rozwiązania w łazience, półopkrągłe lustro przycięte idealnie do ściany oraz blatu.

24. Tutaj lustro półokrągłe zostało przycięte do ściany i do blatu aby optymalnie wykorzystać tę ograniczoną przestrzeń. Projekt: @aplusdesign_interior / instagram

linia

Półokrągłe lustro wpasowane pod skos na poddaszu.

25. Inny pomysł na półokrągłe lustro na poddaszu – wpasowanie go na wymiar pod skos i sufit.
Projekt: @inpoint.architekturawnetrz / instagram

Półokrągłe lustro podświetlane idealnie komponuje się z egzotyczną tapetą.

26. Półokrągłe lustro na wymiar zaplanowano tak by zasłonić tylko fragment tapety, aby wzór pozostał odpowiednio wyeksponowany. Projekt: @namiaremieszkania / instagram

 

Półokrągłe lustro podświetlane na łazienkowej ścianie z lamelami.

27. Lustro wykonane na wymiar umożliwia takie oryginalne kompozycje na ścianie jak tu: bardzo duża tafla lustrzana zestawiona z modnymi lamelami.  Projekt: @niewoladesign / instagram

linia

Lustro łazienkowe półokrągłe – podsumowanie

Lustro w kształcie kawałka koła jest praktycznym, a jednocześnie efektownym rozwiązaniem do łazienki. Można je zawiesić na wiele sposobów i wpasować nawet w bardzo małą przestrzeń. Wybór kształtów i rozmiarów jest w naszym sklepie tak duży, że bez problemu znajdziesz odpowiedni do Twojej łazienki. A jeśli okaże się, że potrzebujesz indywidualnego rozwiązania – skontaktuj się z nami – doradzimy i przygotujemy dla Ciebie lustro półokrągłe na wymiar.

linia

Zobacz nasze lustra półokrągłe

 

Lustra półokrągłe GieraDesign

linia

linia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Linia szara

ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć oraz wszelkich treści tego serwisu bez zgody GieraDesign. Zabrania się kopiowania i sprzedaży wzorów luster.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium