Beż i spółka, czyli zestawienia kolorystyczne z beżem w roli głównej

Beż i spółka, czyli zestawienia kolorystyczne z beżem w roli głównej

Fot. 1. Odcienie beżu i czerń tworzą udane zestawienie kolorystyczne. Do tej aranżacji świetnie pasuje lustro Novi grafitowe [ikona aparatu GieraDesign]

 


O tym przeczytasz w artykule:

Krytycy mówią o beżu, że jest mało wyrazisty i trochę nudny. Zwolennicy zaś uważają, że te cechy to nie wady, ale trudne do przecenienia zalety, które decydują o uniwersalności beżu i możliwościach aranżacyjnych, jakie stwarza we wnętrzu. I to oni mają rację!

Beż świetnie wpasuje się bowiem w każdy styl wnętrza i nie pogryzie się z żadnymi barwami. Czy to będą zielenie, brązy, biel czy jaskrawe czerwienie lub oranże, zestawienie kolorystyczne z pewnością okaże się udane. Co więcej, beż nie ma też szczególnych wymagań, jeśli chodzi o materiały i motywy dekoracyjne – właściwie w towarzystwie wszystkich wygląda znakomicie. Ma więc zgodny i bardzo tolerancyjny charakter. I jest to tylko jeden z jego licznych walorów! Jakie ma jeszcze? O tym dalej.

Zestawienie materiałów, które idealnie komponują się z beżem.

Fot. 2. Zestawienie kolorów oraz materiałów, które doskonale komponują się z beżem

kreska oddzielająca

Beż, beż i jeszcze więcej beżu

To jeden z niewielu kolorów, który korzystnie wygląda w aranżacjach monochromatycznych, czyli skomponowanych wyłącznie z jednego koloru, a takie – co warto podkreślić – są teraz bardzo modne. Żeby jednak wnętrze nie wydawało się monotonne, trzeba umiejętnie połączyć odcienie różniące się nasyceniem i tonacją, w rezultacie czego powstanie wystrój, który na pierwszy rzut oka nie będzie wyglądał na jednobarwny. A to najlepszy dowód, że zestawienie jest udane! Jak uzyskać taki efekt? Oto wskazówki:

Sięgnij po jak najwięcej odcieni beżu


Ten kolor ma mnóstwo. Zestaw jasne, niemal białe, inaczej mówiąc kremowe, z piaskowymi i średnimi. Możesz na tym poprzestać albo dodać do kompozycji także ciemne, wpadające w brąz. Tym sposobem znacznie ożywisz paletę kolorystyczną.

Jasna kanapa w połączeniu z kremowymi, beżowymi oraz ciemnymi dodatkami w beżowym salonie.

Fot. 3. Jedna barwa, ale w wielu odcieniach to przepis na daleką od nudy aranżację monochromatyczną. [ikona aparatu @elementy_pracownia/Instagram]

Podświetlane lustro w beżowej łazience.

Fot. 4. Zróżnicowane oświetlenie jest również sposobem urozmaicenie jednobarwnej palety barw. W łazience np., oprócz kilku lamp, warto więc zdecydować się jeszcze na lustro półokrągłe podświetlane. [ikona aparatu Natalia Kędzierska @nkedzierska_aw/Instagram]

Dwa łukowate lustra Portal w złotej ramie Giera Design w beżowej łazience. Na ścianie beżowe lastryko w połączeniu z jasną mozaiką.

Fot. 5. Konsekwencja w doborze form jest gwarancją sukcesu aranżacyjnego. Tutaj dominują owalne – taki kształt mają też lustra Portal [ Projekt: Agnieszka Giersz z Pomierzymy ikona aparatu @pomierzy.my/Instagram]

Zróżnicuj faktury


Użyj powierzchni zarówno gładkich, jak i strukturalnych (czyli z pętelkami, mechatych, ze żłobieniami czy w inne, wklęsło-wypukłe wzory). Sprawią one, że monochromatyczna kompozycja będzie bardziej urozmaicona.

Miękkie kremowe poduszki, na jasnej kanapie w beżowym salonie.

Fot. 6. Wzory fakturowe to must-have monochromatycznej aranżacji. [ikona aparatu @jesannefeldt/Instagram]

Łóżko z pikowanym zagłówkiem w beżowej sypialni. Na ścianie beżowe lamele.

Fot. 7. Materiały o strukturalnej powierzchni można zestawić z delikatnymi ornamentami w kilku odcieniach beżu. [ikona aparatu @ifeoluwa.og/Instagram ]

Wybierz materiały o różnej połyskliwości


Matowe pochłaniają światło, przez co ich barwa wydaje się ciemniejsza i głębsza. Połyskliwe odwrotnie – odbijając światło, jaśnieją. To również sprawdzona recepta na stworzenie bogatego wizualnie wystroju.

Welurowy, beżowy narożnik w salonie. W połyskującej podłodze odbijająca się beżowa zasłona.

Fot. 8. Beż i złoto to warta uwagi kompozycja kolorystyczna. [ikona aparatu @polilinia.design/Instagram ]

kreska oddzielająca

Beż i złoto

To idealna para. W towarzystwie metalicznej, żółtej barwy mało rzucający się w oczy beż od razu nabiera mocniejszego wyrazu – gdy spowija go złocista poświata, staje się dużo cieplejszy, znacznie piękniejszy i bardziej elegancki. I to nawet wtedy, gdy złota jest niewiele! Właściwie to dużo być go nie powinno, tak by wystrój nie epatował nadmiernym przepychem, co w nowoczesnych aranżacjach jest przecież niedopuszczalne. Złoto wystarczająco ożywi beżowe wnętrze, jeśli pojawi się na dodatkach – ramach luster czy obrazów, na figurce, uchwytach do drzwiczek komody, podstawie stolika czy armaturze (w przypadku łazienki).

Nieregularne Lustro Roco od GieraDesign na tle beżowej ściany, w połączeniu ze złotymi dodatkami.

Fot. 9. Tutaj do beżu i złota dodano akcentu zieleni. Wyszło świetnie! Na ścianie lustro Roco. [ikona aparatu GieraDesign]

Do tego zestawienia kolorystycznego warto dodać jakąś inną barwę. W zależności od klimatu, jaki chcemy wykreować, można wybrać biel (dodatkowo rozjaśni aranżację), szarość, która przygasi blask, albo na przykład bordo – kolorystyka wywoła skojarzenia z wystrojem dawnych pałaców, wzmacniając reprezentacyjny charakter pomieszczenia.

Okragłe lustro Aurora w złotej ramie firmy Giera Design na tle beżowej ściany, w połączeniu z brązową komodą ze złotymi uchwytami.

Fot. 10. Lustro Aurora Gold w złotej ramie idealnie komponuje się ze złotymi okuciami komody nad którą wisi. 
[ikona aparatu GieraDesign]

Przeczytaj również:
Must-have: złoto we wnętrzach

kreska oddzielająca

Beż z czernią – efektowny kontrast

Jasny beż z czernią, czyli najciemniejszą barwą, tworzy kontrast tonalny. Nie jest on wprawdzie tak wyrazisty i silnie działający jak w przypadku bieli i czerni, ale wygląda równie efektownie i tak samo dekoracyjnie. Jego użycie to sprawdzony przepis na atrakcyjne zaaranżowanie wnętrza nawet wtedy, gdy dysponuje się stosunkowo niewielkim budżetem. Żeby tak się stało, trzeba jednak kierować się ważną zasadą. Otóż, nie należy stosować kontrastujących ze sobą barw w jednakowej ilości. Takie zestawienie może bowiem wywołać nieprzyjemne wrażenie migotania, ponieważ nasze oczy nie są w stanie skupić się jednocześnie na obydwu kolorach. Unikniemy tego, odpowiednio wyważając proporcje barw: jedna powinna dominować, a druga być jedynie uzupełnieniem, czyli pojawiać się na niewielkich płaszczyznach, na przykład na fragmentach ścian, na niektórych meblach i dekoracyjnych dodatkach.

W beżowym salonie na tle beżowej ściany ze sztukaterią stoi jasny narożnik. Na suficie wisi czarny żyrandol z białymi kulami. Na podłodze leży włochaty, kremowy dywan na którym stoi czarny stolik.

W beżowym salonie pod oknem stoi czarna sofa, na którym poukładane są miękkie poduszki oraz jasno beżowy koc. Na kremowym dywanie stoi czarny stolik oraz pufy. Na beżowej ścianie wiszą obrazki w czarnych ramkach.

Fot. 11, 12. Przykłady ciekawych i urządzonych zgodnie z zasadami aranżacyjnymi beżowo-czarnych wnętrz.
 [ikona aparatu inredningshjalpen.com, @carinas_385/Instagram ]

linia 1 px

Na beżowej ścianie wisi dekoracyjne, nieregularne czarno – złote lustro Fly Kintsugi Giera Design. Na drewnianym stole poustawiane są czarne dodatki, a wokół stołu – czarne krzesła z beżową plecionką. Na suficie wisi czarna lampa.

Fot. 13. Lustro Fly Kintsugi ze złotymi „bliznami” ożywia utrzymane w beżu i czerni wnętrze. 
[ikona aparatu GieraDesign]

kreska oddzielająca

Beż i biel – kraina łagodności

Tworzy wnętrze jasne, nieskazitelne i emanujące udzielającym się spokojem. Z tego powodu beż i biel idealnie nadają się do pokojów, w których wypoczywamy, a więc do sypialni czy salonu, a także tam, gdzie wrażenie idealnej czystości ma niebagatelne znaczenie, tzn. do łazienki. Zestawienie to ma też inną, istotną zaletę – wywołuje złudzenie większej przestronności pomieszczenia, co powinni wziąć pod uwagę zwłaszcza właściciele niewielkich mieszkań.

Nieregularne lustro bez ramy Roco firmy Giera Design w beżowej łazience.

Fot. 14. Jasna, biało-beżowa łazienka wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. Wrażenie wizualnej przestronności wzmacnia lustro Roco Wide. 
[ikona aparatu @pomierzy.my/Instagram]

Brązowy stół z krzesłami w beżowej jadalni. Na ścianie i suficie drewniane lamele.

Fot. 15. Różne odcienie beżu tworzą z bielą bardzo miłą dla oka kompozycję kolorystyczną. 
[ikona aparatu @revestickchile/Instagram ]

linia 1 px

Co więcej, dobieranie odcieni nie przysparza żadnych problemów, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia aranżacyjnego znakomicie sobie z tym poradzą. Bez względu na to, czy użyją beżów z kroplą żółci albo z odrobiną czerwieni, tzw. nude, które są odbierane jako ciepłe, czy sięgną po chłodniejsze, zszarzałe odcienie, nazywane taupe, bez wątpienia stworzą efektowną kompozycję kolorystyczną. Powinni jednak pamiętać o zróżnicowaniu tonów barw – im ich więcej, tym aranżacja ciekawsza wizualnie.

Okrągłe lustro Scandi slim w cienkiej białej ramce na tle beżowej ściany, z geometrycznymi kafelkami w różnych odcieniach beżu. Wysoka biała umywalka idealnie współgra z futryną oraz białymi drzwiami.

Fot. 16. Różne odcienie beżu znakomicie komponują się zarówno ze sobą, jak i z bielą, co udowadniają kafelki w tej łazience. Nad umywalką lustro Scandi Slim w białej ramie . 
[ Projekt: Ania Foksińska z Pomierzymyikona aparatu @pomierzy.my/Instagram]

Beżowe ściany w sypialni, połączone z białym sufitem oraz białymi framugami. Na łóżku leży biała pościel oraz beżowa narzuta, a nad łóżkiem wisi biała lampa.

Fot. 17. Zestawienie beżu i bieli tworzy spokojny, wyciszający klimat. Do sypialni idealny! 
[ikona aparatu @Annie Hyrefeld, alvhem.com]

kreska oddzielająca

Beż i szarość – zgrany duet

Można powiedzieć, że te dwa kolory tworzą zestawienie tak neutralne, że aż niezauważalne. Kochają je zwłaszcza minimaliści, którzy nie lubią mocnych barw oraz najlepiej czują się w otoczeniu działającym obojętnie, tzn. niedostarczającym żadnych bodźców i niebudzącym emocji. Trzeba jednak oddać sprawiedliwość beżowo-szarej kolorystyce. Ma ona bowiem istotny walor – nie odwraca uwagi od bardziej wyrazistych elementów wyposażenia, jak wysmakowane detale zdobnicze, piękne dekoracje i designerskie formy mebli czy lamp. Do aranżacji, w której główną rolę grają wyrafinowane pod względem projektowym przedmioty, nadaje się więc znakomicie. Przestrzegamy jednak, że stworzyć udaną kompozycję z tych barw wbrew pozorom nie jest łatwo. Jak sobie z tym poradzić? Najlepiej użyć nieco zszarzałych odcieni beżu, które są odbierane jako chłodne. Z szarościami, które mają podobną temperaturę, zgrają się perfekcyjnie!

W jasnym pomieszczeniu stoi okrągły stół wykonany z jasno szarego kamienia. Nad nim wisi modna czarna lampa. Beżowa ściana w połączeniu z betonową podłogą – płynnie łączy salon z kuchnią.

Fot. 18. W beżowo-szarym wnętrzu to nie kolorystyka, ale ciekawe formy elementów wyposażenia wysuwają się na pierwszy plan. 
[ikona aparatu @_liniewprzestrzeni/Instagram]

Łóżko sypialniane z beżowym zagłówkiem na tle szarej ściany ze sztukaterią. W oknie wisi jasno szara zasłona.

Prostokątne białe lustro z zaoblonymi bokami od Giera Design wiszące nad beżową szafką podumywalkową, na tle wzorzystej, szarej tapety..

Fot. 19. Beżowe łóżko dodaje przytulności szarej sypialni. 
[ikona aparatu @louisehjorthdesign/Instagram ]

Fot. 20. Beż, szarość i rozjaśniająca kompozycję biel. W tym ostatnim kolorze jest też lustro Billet . 
[ikona aparatu @_p2design/Instagram]

kreska oddzielająca

Beż, błękit i granat - nadmorskie wspomnienie

To również podpatrzone w przyrodzie zestawienie kolorystyczne. Przywodzi na myśl nadmorski pejzaż w słoneczny dzień, czego naturalną konsekwencją jest powstanie w zaaranżowanym w beżu i błękicie wnętrzu pogodnej, wakacyjnej atmosfery, która odpręża, pomaga pozbyć się stresów i skłania do zapomnienia o wszystkim, co trudne, uciążliwe czy nieprzyjemne. Komponując kolorystykę z tych barw, najlepiej wyobrazić sobie plażę. Zobaczymy na niej niemal białe oraz delikatnie wpadające w żółć odcienie piasku, rozbielony beż wyrzuconych na brzeg kawałków drewna, trochę brązu kamieni, odrobinę szarości skał i mnóstwo błękitów morza i nieba – od bladych, przez szmaragdowe, po kobaltowe i granatowe. To gotowa paleta barw, która czeka, by przenieść ją do aranżacji. I tak doskonała, że nie wymaga żadnych poprawek. Co najwyżej, możemy zmienić proporcje kolorów, tzn. zdecydować się na dominację beżu zamiast królującego w morskim krajobrazie niebieskiego – wnętrze będzie bardziej przyjazne mieszkańcom.

Beżowa owalna kanapa stojąca na ciemnobłękitnej podłodze. W przestronnym beżowym pomieszczeniu, w oknach wiszą długie beżowe zasłony. Na beżowych ścianach wiszą duże, granatowe koła, które pełnią funkcję dekoracji.

Fot. 21. Użyto tu znacznie mniej błękitu niż beżu, ale i tak wykreowano relaksujący, kojarzący się z nadmorskim krajobrazem klimat. 
[ikona aparatu @Juniper Showroom/behance ]

Jasno granatowy, welurowy narożnik w beżowym salonie połączonym z  kuchnią. W oknie wisi jasno beżowa zasłona sięgająca do samej podłogi

Fot. 22. Na neutralnym, beżowym tle szmaragdowa sofa od razu rzuca się w oczy. 
[ikona aparatu @balickadesign/Instagram ]

Drewniany stół z ławą i krzesłami stojący na beżowej podłodze. Jasno niebieska ściana ozdobiona beżową sztukaterią idealinie współgra z beżową ścianą.

Beżowe krzesła ustawione przy czarnym stole. Beżowa podłoga idealnie komponuje się z ciemno błękitną ścianą oraz wnęką w kształcie łuku.

Fot. 23, 24. Każdy błękit, zarówno w odcieniu nieba, jak i morza, tworzy z beżem udane zestawienie.
[ikona aparatu johnlewis.com, Style & Decor Magazine ]

kreska oddzielająca

Beż i zieleń - spokój i relaks

Dla osób szukających w miarę żywej kolorystyki, ale dalekiej od krzykliwości, zestawienie beżu i zieleni wydaje się najlepszym wyborem. To bliskie naturze barwy, które wywołują nieodparte skojarzenia z drzewami i krzewami porastającymi las czy park i w związku z tym kreują bardzo relaksujący klimat we wnętrzu. Nie tylko idealny do wypoczynku, ale także znakomicie nadający się do pracy, głównie z tego powodu, że zieleń korzystnie wpływa na wzrok, zachęca do działania i zaraża optymizmem, a beż z kolei koi i wycisza emocje.

Owalne lustro Ambient na zielonej ścianie w łazience.

Fot. 25. Do tej łazienki wybrano rozbielone odcienie i beżu, i zieleni. Jasne i łagodnie działające. 
[ikona aparatu @wz_studio/Instagram]

Dwa lustra w czarnej ramie Portal od Giera Design, na tle brązowej glazury ułożonej w jodełkę na ścianie. W lustrach odbija się prążkowana, zielona ściana.

Fot. 26. Beż z zielenią tworzy zestawienie wyraziste, ale nie jaskrawe. Na ścianie lustra Portal . 
[ikona aparatu @homedesign.dm/Instagram]

Obłe lustro wiszące na beżowej ścianie nad welurowej, zielonej kanapą.

Fot. 27. Organiczne w kształcie lustra Roco Elong wzmacnia skojarzenia z przyrodą, jakie wywołuje beżowo-zielona paleta barw. 
[ikona aparatu GieraDesign]

Również ich komponowanie nie przysparza żadnych problemów. Właściwie możemy użyć dowolnych odcieni każdego z tych kolorów, nie obawiając się, że się pogryzą! Bez względu na to, czy będą blade, czy średnie, czy głębokie (oczywiście, najlepiej wszystkie ze sobą wymieszać), powstanie przyjemna dla oka i estetycznie wyglądająca paleta barw. Radzimy jednak zdecydować się na zdecydowaną przewagę jasnych beży nad zielenią, zwłaszcza butelkową czy tzw. zgniłą – wtedy aranżacja nie wyda się mroczna.

Beżowa kanapa na której leżą ciemno zielone poduszki. Nad komodą, na beżowej ścianie wiszą dwa nieregulne lustra Plama od Giera Design.

Fot. 28. Zieleni nie musi być dużo. Akcenty tego koloru wystarczająco ożywią beżowe wnętrze.
 Nad komodą kompozycja z dwóch luster Plama no.3 [ikona aparatu GieraDesign]

kreska oddzielająca

Beż i delikatne pastele

Pastelami nazywamy blade, słabo nasycone, czyli mocno rozbielone, odcienie żółtego, fioletu (lila), czerwieni (pudrowy róż), błękitu i zieleni, np. miętowy. Ta grupa kolorów ma wiele zalet. Pastele są miłe dla oka, przez wszystkich dobrze tolerowane i tworzą we wnętrzach łagodną i spokojną, ale też w miarę żywą, chociaż pozbawioną krzykliwości atmosferę. Na dodatek, co szczególnie istotne dla osób bez doświadczenia aranżacyjnego, można je dowolnie ze sobą łączyć, bo efekt zawsze będzie zadowalający. I chociaż świetnie wyglądają z innymi, także mocnymi kolorami, wymarzonym dla nich towarzystwem jest beż. Głównie z tego powodu, że pozbawia je słodyczy, dzięki czemu aranżacja staje się mniej kobieca, nie tak romantyczna i bardziej neutralna, czyli akceptowalna także przez mężczyzn. Jeśli chodzi o wybór odcieni beżu, to proponujemy użyć piaskowych, a z nieco ciemniejszych – tych przybrudzonych kroplą szarości. I jedne, i drugie z pastelami skomponują się znakomicie.

Okrągłe lustro Scandi slim w miedzianej ramie od Giera Design, na tle wzorzastej pastelowej tapety w beżowej sypialni.

Fot. 29. Do beżowo-pistacjowego wnętrza proponujemy dodać odrobinę metalicznej, rudej barwy, np. lustro Scandi w miedzianej ramie. [ikona aparatu GieraDesign]

Beżowa, welurowa kanapa na jasno szarym dywanie. Kremowa drewniana ściana oraz sufit płynnie łączą się ze ścianą w pastelowe wzory.

Fot. 30. Kilka pasteli i beż kreuje w miarę żywą aranżację, ale nie krzykliwą. [ikona aparatu Candida Wohlgemuth, @therubystreet/instagram]

Lustro owalne Novi z miedzianą wstawką, wiszące nad komodą na tle pastelowej ściany ze sztukaterią.

Fot. 31. Inna godna uwagi propozycja: tylko jedna pastelowa barwa i beż. Warto też zwrócić uwagę na lustro Novi brązowe. [ikona aparatu GieraDesign]

Okrągłe lustro w miedzianej ramie na miętowym sznurku, wiszące nad ścianą w kolorze pastelowym na tle wzorzystej tapety.

Fot. 32. Do pastelowo-beżowej kolorystyki nie zaszkodzi dodać trochę mocniejszej barwy, np. ciemniej zieleni, jak zrobiono tu. Na ścianie lustro Scandi Power Mint wiszące na miętowym sznurku. [ikona aparatu @mari.conceptstore/Instagram]

Okrągłe lustro w cienlkiej białej ramie wiszące w łazience na tle ściany z oryginalnymi, pastelowymi płytkami.

Fot. 33. Inny przykład dwubarwnego zestawienia kolorystycznego. Pamiętajmy, żeby nie stosować obydwu barw w jednakowych proporcjach! [ikona aparatu @polilinia.design/Instagram]

kreska oddzielająca

Beż i brąz

Tak świetnie do siebie pasują, że ich połączenie od wieków cieszy się niezmienną popularnością. Zapewne z tego właśnie powodu zestawienie beżu i brązu uważa się za oczywiste, a nawet oklepane. Panuje również opinia, że jest nieco smutne i niezbyt ciekawe. To nie do końca prawda. Czy zostanie odebrane jako nijakie, czy atrakcyjne zależy tylko od tego, ilu, a przede wszystkim jakich odcieni tych barw użyjemy w aranżacji.

Nieregularne lustro Plama no.1 nad łóżkiem z drewnianą, brązową ramą.

Fot. 34. Ta sypialnia, zaaranżowana w wielu odcieniach beżu i brązu, wywołuje skojarzenia z uśpioną na zimę naturą. Wzmacnia je powieszone na ścianie przypominające kałużę lustro Plama no. 1. [ikona aparatu GieraDesign]

Nasza propozycja? Poszukać inspiracji na… Saharze. Wprawdzie krajobraz pustyni na pierwszy rzut oka może wydać się monotonny, ale to tylko złudzenie. Po uważnym spojrzeniu dostrzeżemy bowiem wiele barw i ogromne bogactwo niuansów kolorystycznych. Obok jasnych, średnich i ciemnych beży piasku zobaczymy różne odcienie ugrów gliniastej ziemi (od żółtawego beżu, znanego pod nazwą camel, która nawiązuje sierści wielbłąda, po złocistobrunatne), a także wyraźnie się od nich odcinające rudawe (wpadające w oranż), rdzawe (z kroplą czerwieni) i brunatne (przybrudzone szarością) brązy skał. Razem tworzą perfekcyjnie skomponowaną, urozmaiconą i żywą, ale niejaskrawą i bardzo harmonijną paletę barw, która aż się prosi, by przenieść ją do wnętrz!

Dwa podświetlane, owalne lustra Ambient slim w białej ramie wiszące w łazience nad drewnianą, brązową szafką.

Białe fotele stojące przy drewnianym stole w beżowej jadalni.

Fot. 35, 36. Beżowo-brązowa kolorystyka znakomicie pasuje zarówno do tak modnych ostatnio wnętrz w stylu japandi, jak i modernistycznych aranżacji. [ikona aparatu GieraDesign, @anthology_creative_studio/Instagram]

 Obłe lustro Roco Elong od Giera Design w beżowej sypialni.

Fot. 37. Beż, brąz i akcenty zieleni – naturalnie i pięknie. [ikona aparatu @StudioGra1/Facebook]

Podsumowanie

Omawiając łączenie beżu z innymi kolorami, pominęliśmy jaskrawe barwy, przede wszystkim dlatego, że ostatnio nie są popularne. Nie znaczy to jednak, że nie tworzą ciekawych zestawień z bohaterem naszego artykułu. Przeciwnie, w jego towarzystwie wyglądają znakomicie! Stąd nasza rada: jeśli lubisz na przykład czerwień, nie przejmuj się, że nie lansują jej teraz projektanci. Sięgnij po nią, projektując wystrój, ale koniecznie dodaj do duże płaszczyzny beżu, które osłabią mocne działanie tej barwy. Przekonasz się, że stworzysz wnętrze nie tylko zgodne ze swoimi upodobaniami, ale też bardzo oryginalne. Jeśli zrobisz piękne zdjęcia szczególnie efektownych fragmentów aranżacji i wrzucisz je na Instagram, być może zainspirujesz też innych do kompozycji beżu
z czerwienią. I tak powstanie na nią moda…

 

Linia

zakończenie tła

Linia szara

ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć oraz wszelkich treści tego serwisu bez zgody GieraDesign. Zabrania się kopiowania i sprzedaży wzorów luster.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium