Nasze lustra w programie Tomasza Pągowskiego „Projekt lokalny”

Nasze lustra w programie Tomasza Pągowskiego „Projekt lokalny”

Fot. 1. Tomasz Pągowski i Michał Giera (właściciel GieraDesign) rozmawiają o lustrze Scandi DUO.

Nasze lustra wzięły udział w fantastycznej metamorfozie salonu optycznego którą można było obejrzeć na kanale DOMO+ w niezwykle inspirującym programie Tomasza Pągowskiego „Projekt Lokalny” ☺️. Na ścianie atelier zawisło m.in. lustro obrotowe Scandi Duo dzięki któremu każdy klient salonu zarówno wysoki jak i niski może teraz wygodnie przymierzyć nowe oprawki okularów. Poniżej mała relacja z tej niezwykłej przemiany atelier optycznego Bodyych. 

W programie „Projekt lokalny” Tomasz Pągowski poddaje spektakularnym metamorfozom małe zakłady usługowe. W każdym odcinku pokazana jest przemiana jednego lokalu użytkowego. Pan Tomasz rozmawia z właścicielami o ich oczekiwaniach, potrzebach oraz poprawie funkcjonalności lokalu. Każda metamorfoza jest bardzo indywidualna, jednak w każdej Tomasz Pągowski pokazuje jak odmienić wnętrze tak aby równocześnie nie stracić jego ducha i klimatu. W finałowym odcinku pierwszego sezonu programu zobaczyć można metamorfozę saloniku optycznego firmy Bodyych.

Tomasz Pągowski w salonie optycznym, 12 odcinek programu

Fot. 2. Tomasz Pągowski z salonie optycznym Bodyych przed metamorfozą - zbiera energię do pomysłów czy prosi niebiosa o inspiracje? 😉

 

Salon optyczny przed zmianą to zalany fioletem wystrój rodem z lat 90', z mnóstwem oprawek które nie mieściły się już na ekspozycji. Tomasz Pągowski opisał to na swoim Facebookowym profilu tak: „Ostatni odcinek 1 sezonu będzie niebanalny!🧐 Gdyby nie ten fioletem zalany anturaż rodem z lat 90', mógłbym stwierdzić, że jestem w raju...😅 Tysiące oprawek i w każdej wyglądam dobrze!🤓 no prawie...😆 Ale ten dorobek nie bierze się znikąd. Ponad 90 lat tradycji wygenerowało niezwykłą znajomość tematu i możliwości produkcyjne. A bohater nasz... no cóż, każdemu życzę takiego wigoru w tym wieku!💪🤘 Produkcja pracuje pełną parą, a owe biuro/składzik, zasługuje na to, by stać się nowoczesnym atelier godnym eksponowania tych niezwykłych oprawek... i o to dziś zawalczymy!"

Poszukując odpowiednich luster Pan Tomasz trafił do naszej Pracowni 😊 Zachwycił się lustrem Scandi DUO z mechanizmem obrotowym i stwierdził że to doskonały pomysł do salonu optycznego, do którego przychodzą przecież przeróżni klienci: niscy, wysocy, dzieci - a dzięki możliwości płynnego ustawiania lustra na dowolnej wysokości każdy z nich będzie mógł wygodnie przymierzać wybrane oprawki okularów.

 

Tomasz Pągowski w pracowni  GieraDesign

Fot. 3. Tomasz Pągowski i nasze lustro Multico. Niech moc będzie z Tobą! 😉

Tomasz Pągowski ogląda wystawę luster w pracowni GieraDesign

Fot. 4. Pamiętajcie! Lustra należy oglądać z różnych perspektyw 😜

 

Przy okazji wizyty w naszej pracowni Pan Tomasz obejrzał również inne modele luster i oprócz lustra obrotowego zdecydował się zamówić u nas dodatkowe lustra, według indywidualnego projektu, które zaplanował zamontować pomiędzy ekspozytorami z oprawkami okularów. Stworzyliśmy więc lustra w oparciu o taką samą czarną ramę jak w przypadku lustra Scandi DUO - aby wszystko do siebie doskonale pasowało 😀, ale na specjalnych wysięgnikach, gdyż zgodnie z projektem lustra musiały wystawać około 20 cm od ściany.

lustra na wysięgnikach, przykręcane do ściany, na zamówienie do programu Tomasza Pągowskiego

Fot. 5. Lustro Scandi w czarnej lakierowanej ramie - wersja na wysięgniku.

 

Efekty całej metamorfozy Pan Tomasz opisał na swoim facebookowym profilu tak: „Ależ jestem dumny z tego wnętrza!...😊 Jak mi się tu wszystko zgadza...😇 A jak Andrzej wyczuł tonację!...😍 Pojęcie "atelier" zawsze miało dla mnie niezwykłą wibrację, miejsca, w którym rodzi się sztuka, miks wartości materialnych i duchowych. Oprawki Bodyych cenię od lat, kiedy więc dostaliśmy zgłoszenie od Andrzeja, poczułem się zaszczycony i onieśmielony zarazem. Kiedy pojechaliśmy na wizję lokalną, poczułem pewnego rodzaju ulgę, bo to miejsce naprawdę potrzebowało interwencji...😅 Wiedziałem, że bohater kocha kolory, jednak oczywistym dla mnie było, że moim zadaniem jest przede wszystkim stworzyć szlachetną paletę charakternych, lecz stonowanych kolorów współgrającą z nowymi, designerskimi na wskroś meblami.🧐 Ów głęboki "navy blue" z monumentalnymi łukami milenijnymi musiały być przełamane i tu zgaszony melanż zieleni wjechał nam na podłogę i poszedł w górę narożną zasłoną.☝️ Całości genialnie przyświeciły plafony i kinkiety monochromatyczne, niezwykle nowoczesne.☝️ Ekspozytory wymyśliłem w trakcie porannej toalety, rozumiecie... trójkąty... pięknie się w nich każdy okular osadza...😊 Musiały jedynie na wymiar zostać wycięte metodą CNC. No i wiecie... cóż z tego, że piękne oprawki w pięknym miejscu, kiedy nie ma w czym tego piękna na nosie zobaczyć!🤔😅Lustra! Te nam pięknie całą kompozycję spięły!☝️ I to dodatkowe, ruchome...😍 Tak to właśnie uszczęśliwiliśmy Andrzeja...😊"

Jesteśmy niezwykle dumni że mogliśmy wziąć udział w tym fantastycznym projekcie 😊 Efekt prac można obejrzeć na kanale Domo+, w servisie player.pl oraz na zdjęciach poniżej. 😍 
 

Obrotowe lustro Scandi Duo w salonie optycznym poddanym metamorfozie przez Tomasza Pągowskiego w programie

Fot. 6. Efekty metamorfozy - obłędne kolory! A na ścianie lustro z mechanizmem obrotowym Scandi DUO.

lustra okrągłe w czarnej ramce GieraDesign w salonie optycznym poddanym metamorfozie przez Tomasza Pągowskiego w programie

Fot. 7. Okrągłe lustra Scandi zamontowane pomiędzy ekspozytorami - funkcjonalność lokalu zawsze musi być na pierwszym miejscu.

Okrągłe lustra okrągłe w czarnej ramce GieraDesign w salonie optycznym poddanym metamorfozie przez Tomasza Pągowskiego w programie

Fot. 8. Lustereczko powiedz przecie... czy to te oprawki które przymierzam są najpiękniejsze na świecie? 😉 

lustra okrągłe na wysięgnikach GieraDesign w salonie optycznym poddanym metamorfozie przez Tomasza Pągowskiego w programie

Fot. 9. Według nas lustra w czarnej ramce doskonale wpasowały się kolorystycznie i stylistycznie w cały projekt metamorfozy salonu.

Autorzy zdjęć: fot. 1 Aleksandra Giera, fot.2-9 Monika Czajkowska/imathome.eu ⓒ Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zdjęć oraz wszelkich treści tego serwisu bez zgody GD Aleksandra Giera /GieraDesign. Zabrania się kopiowania i sprzedaży wzorów luster. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium